Головна » Файли » методична робота » Школа молодого учителя

ПАМ’ЯТКА «СЕКРЕТИ УСПІШНОГО УРОКУ»
29.02.2016, 13:16

ПАМ’ЯТКА «СЕКРЕТИ УСПІШНОГО УРОКУ»

Зібраність! Умійте зупинитися на головному, не перевантажуйте учнів додатковою інформацією. Зрозуміло, що хочеться дати якомога більше матеріалу, але учні «потонуть» у його кількості і не засвоять основне.

Доброзичливість! Не слід ображати учнів риторичними запитаннями: «Ну невже це так складно зрозуміти?!» Після подібних фраз учні будуть напружено контролювати себе, щоб не обурити Вас, замість того щоб спокійно розмірковувати та застосовувати нові знання.

Уміння слухати! Запам’ятайте: один раз перебивши учня, можна згубити в нього бажання відповісти назавжди. Відповідають не те, що потрібно? Мінус вам – неправильно сформулювали запитання.  

Діалог! Не забувайте: ви не лектор. Співпраця — ось головна складова уроку. Стежте за очима, емоційною віддачею. Постійно тримайте під контролем кожного з учнів. Не грайте в «театр одного актора».

Увага! Активне слухання, зосередженість на матеріалі — показник уваги учнів. Але не слід забувати, що, тільки слухаючи, школярі втомлюються та починають відволікатися. «Включайте» їх періодично в діалог або дискусію.

Пунктуальність! Вчасно почали урок, вчасно закінчили! Інакше Ви перший порушник дисципліни в класі. Бажано мати на столі годинник та розплановувати урок за часом.

Реалізації! Якщо Ви поставили учням завдання, обов’язково добивайтеся виконання. Не кидайте справу незакінченою, інакше усі попередні намагання будуть  марні.

Оптимальний темп мовлення! Не розмовляйте занадто швидко, але й не уповільнюйте зовсім мовлення, інакше «заколисуєте» учнів. Темп повинен сприйматися всіма учнями.

Заохочення! Стимулюйте учнів на обізнаність, підтримуйте їх активність, прагнення отримувати знання, ставити додаткові запитання. Підтримуйте дитячу ініціативу.

Категорія: Школа молодого учителя | Додав: nataly280985
Переглядів: 382 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: