Головна » Файли » внутрішкільний контроль » стан викладання предмету

Наказ "Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з трудового навчання та технологій у 1-11-х класах"
[ Викачати з сервера (24.3 Kb) ] 26.02.2016, 16:08

Про стан викладання та рівень

навчальних досягнень учнів

з трудового навчання та технологій у 1-11-х класах

На виконання плану роботи навчального закладу на поточний навчальний рік у ___________  н. р. адміністрацією школи вивчалося питання стану викладання та рівня навчальних досягнень учнів з трудового навчання та технологій у 1-11-х класах. Узагальнення вивченого питання проведено на основі матеріалів вивчення стану навчально-матеріальної бази викладання предмету, співбесід з учителями, вивчення вчительської документації, відвідування уроків, вивчення рівня навчальних досягнень школярів.

Відвідані уроки показали, що вчителі трудового навчання та технологій працюють за чинними програмами та підручниками рекомендованими МОН України. При підготовці календарно-тематичного планування обрано варіативні  модулі з врахуванням матеріально-технічного забезпечення навчальних майстерень та неможливості розділити трудове навчання для окремого вивчення хлопцями та дівчатами із-за недостатньої наповнюваності класів. У навчальному закладі обладнано майстерні технічної та обслуговуючої праці, проте окреме обладнання застаріло та вимагає поновлення, відсутнє комп’ютерне обладнання. Проблемою залишається недостатня кількість необхідних матеріалів для виконання учнями практичних робіт. Проте вчителями виготовлено достатню кількість технологічних карток, таблиць , схем для поетапного виконання необхідних практичних робіт. Учням постійно демонструються зразки найкраще виконаних робіт.

Освітня галузь «Технології» у молодших класах реалізується через зміст навчального предмету «Трудове навчання», який є початковою ланкою загальної системи трудового навчання та виховання учнів. Трудове навчання в початковій школі є однією з ланок неперервної технологічної освіти, що логічно продовжує дошкільну освіту, створює базу для успішного опанування учнями технологій основної школи та здобуття професійної освіти. Трудове навчання в початкових класах є першою сходинкою до вибору майбутньої професії.

Метою «Трудового навчання» в початковій школі є формування і розвиток предметно-перетворювальної компетентності учнів, яка дає можливість їм самостійно вирішувати практичні та побутові задачі.

Викладають даний предмет в 1-4 класах вчителі __________.

 У процесі вивчення було відвідано уроки з предметів трудове навчання (1-3 класи); трудове навчання: технічна і художня праця (4 класи).

 Наслідки перевірки свідчать про те, що вчителі початкових класів мають добру науково-теоретичну підготовку, володіють методикою викладання предмета, забезпечують засвоєння учнями знань про об’єкти праці, способи трудової та види професійної діяльності, вчать застосовувати засвоєні знання на практиці, розвивають в учнів самостійність під час виконання завдань. На уроках впроваджують сучасні методи навчання, що активізують розумову діяльність учнів, сприяють підвищенню в них інтересу до трудового навчання.

Учителі використовують групові та індивідуальні форми роботи, акцентуючи увагу на тому, що по закінченню уроку потрібно завершити виконання роботи і порівняти свою роботу з роботою інших учнів, організовують виставки виконаних робіт.

Категорія: стан викладання предмету | Додав: nataly280985
Переглядів: 4005 | Завантажень: 928 | Рейтинг: 3.3/34
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: